Drukuj

Finał Misji Śniadaniowych
8 listopada w naszej szkole odbył się finał Misji Śniadaniowych. Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego Dnia „Śniadanie Daje Moc”. W Europie obchodzony jest wtedy Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Uczniowie klasy III SP wspólnie z Rodzicami zorganizowali wielkie gotowanie w klasie. Każde dziecko z przyniesionych produktów przygotowywało pasty, kanapki, sałatki warzywne i owocowe, koreczki oraz soki. Przy tej okazji wszyscy dowiedzieli się, jakie produkty są najzdrowsze w diecie dziecka, jak ważne jest dostarczanie ich codziennie.

Próbując nowych potraw, dzieci mogły przekonać się, co im smakuje, skosztować tych rzeczy, których jeszcze nie jadły. Akcja wzbudziła wiele emocji, zwłaszcza że nad pracami grup czuwały zawodowe kucharki - Pani Asia i Pani Eliza. Każdy bez namawiania brał się do pracy przy obieraniu, siekaniu, krojeniu produktów. Najlepsze zostało jednak na koniec – dzieci zasiadły przy wspólnym stole i próbowały samodzielnie wykonanych potraw. To było najzdrowsze, najsmaczniejsze i obfite śniadanie. I zakończone szklanką świeżo wyciśniętego soku rzeczywiście dało MOC na resztę dnia.