„Ludzie, którymi miałem zaszczyt dowodzić, to nie wyspa oderwana od społeczeństwa ani cierpiętnicy, dla których było ideałem polec za Ojczyznę, lecz świadomi swych obowiązków młodzi obywatele Rzeczypospolitej, dla których ideałem było żyć dla Niej i pracą przyczynić się do Jej świetności.”

hm. kpt. Ryszard „Jerzy” Białous, dowódca Batalionu „Zośka”

POMAGAMY MĄDRZE DOROSNĄĆ

• kształcenie integracyjne
  • zajęcia profilaktyczne
  • dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe
  • bogata oferta zajęć pozalekcyjnych
  • ciekawe zajęcia sportowe
  • atmosfera w szkole oparta na zasadach wzajemnej współpracy

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
Witam na stronie Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 im. Batalionu "Zośka" w Otwocku. Mam nadzieję, że zainteresuje Was oferta naszej szkoły. Dokładamy wszelkich starań aby była ona pełna wzajemnej współpracy, zrozumienia i sympatii. Potrafimy wspólnie pracować i bawić się. Lubimy spędzać ze sobą czas. Wartości, które pielęgnujemy to przyjaźń, samorządność tolerancja. Wierzę,  że zechcecie w przyszłości uczestniczyć w życiu naszej społeczności.

Na co kładziemy nacisk
Przygotowanie do egzaminów, samorządność i samodzielność uczniów, kształtowanie właściwych postaw społecznych, nauczanie tolerancji.

Co nas wyróżnia
Jesteśmy małą szkołą. Wszystkich uczniów znamy z imienia i nazwiska. Jesteśmy kreatywni i otwarci. Szkoła realizuje program edukacji wg. Podstawy Programowej i Ścieżek Edukacyjnych przewidzianych do nauczania w gimnazjum ze szczególnym naciskiem na stworzenie warunków do samorealizacji wg. indywidualnych potrzeb i zainteresowań.