Dnia 14 maja Gimnazjum nr 1 im. Batalionu „Zośka” w Otwocku uroczyście obchodziło jubileusz szkoły. 50 lat temu społeczność lokalna wspierana przez władze oświatowe i miejskie wybudowała i oddała do użytku dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 7 nowy budynek. Do dziś służy on kolejnym pokoleniom uczniów tej części Otwocka. Uroczystość była okazją do spotkania nauczycieli, dyrektorów, uczniów, absolwentów i rodziców. Przybyli również przedstawiciele władz miasta, instytucji, szkół, przyjaciele i sympatycy szkoły.
Przedstawiamy krótki fotoreportaż z przebiegu dnia.

2016 jubileusz01

Pani Maria Zmorka, żona wieloletniego dyrektora i nauczyciela SP 7 Pana Tadeusza Zmorki i nauczycielka SP 7 Pani Wiesława Mucha.

Poczty sztandarowe SP 7 i jej następcy GM 1.

Historię szkoły odczytała absolwentka SP 7 Pani Katarzyna Stachurska, obecnie nauczycielka w GM 1.

Pani Krystyna Słyk, dyrektor SP 7 (na zdjęciu) oraz Pani Hanna Węgrzyn pracownik zostały uhonorowane przez Prezydenta Miasta Otwocka nagrodą za zasługi dla społeczności lokalnej, miasta i szkoły.

Organizatorzy konkursu literackiego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Otwocka oraz Przewodniczącego Rady Miasta Otwocka. wręczyli nagrody zwycięzcom, (od lewej) Dominice Czarneckiej z GM 1, Aleksandrze Hawajskiej z GM 3 i Weronice Mulak z GM 1.

Z okazji Jubileuszu nauczyciele GM 1 wydali folder o historii i teraźniejszości szkoły. Koszt druku pokryła Oświata Miejska. Na zdjęciu goście z pierwszymi egzemplarzami publikacji.

Na zdjęciu Pani Agnieszka Deresińska – Oleszczuk, dyrektor GM 1 z najmłodszym uczniem szkoły i absolwentką GM 7 odbierającymi honorowe tarcze szkolne.

Uczniowie GM 1 zaprezentowali własne aranżacje repertuaru muzycznego i tanecznego sprzed lat.

W ramach kultywowania tradycji szkoły odbyło się nowe wykonanie „Jeziora łabędziego” przez chłopców z klas III.

Uroczystość zakończyła się pokrojeniem urodzinowego tortu.