Redakcja gazetki szkolnej ECHO
w roku szkolnym 2015 / 2016

Opiekunk koła : Pani Katarzyna Fogińska
Redaktor Naczelny: Weronika Mulak kl. 2b

Koło redakcyjne gazetki szkolnej „Echo” adresowane jest do wszystkich uczniów gimnazjum, którzy wykazują talent pisarski lub czują powołanie do pracy dziennikarskiej, są dobrymi obserwatorami, odznaczają się pomysłowością i otwartością.
   Nasz zespół redakcyjny to uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich. Naszym opiekunem jest pani Katarzyna Fogińska – nauczycielka języka polskiego. Na spotkaniach, które odbywają się raz w tygodniu zajmujemy się pracami redakcyjnymi - przydzielamy sobie zadania do samodzielnego opracowania, dobieramy teksty i je korygujemy, gromadzimy ciekawostki związane z życiem szkoły jako materiały do gazetki, planujemy kolejne numery i ich zawartość. Dzięki temu uczymy się jak i o czym pisać oraz dowiadujemy się na czym polega zawód dziennikarza i jak wygląda praca w redakcji.
   Efektem naszych działań jest wydawana raz w miesiącu gazetka (zwykle w terminie zebrania z rodzicami). Znajdują się w niej reportaże i sprawozdania z odbywających się w naszej szkole różnego rodzaju imprez, uroczystości, wycieczek. Ponadto zamieszczamy w niej felietony, wywiady, ciekawostki oraz recenzje filmów i książek, z którymi warto się zapoznać. Na łamach naszej gazetki informujemy również o naszych szkolnych sukcesach. W każdym numerze gazetki staramy się poruszać tematy, które zainteresują każdego ucznia naszej szkoły. Ciągle ją ulepszamy: dodajemy nowe rubryki, zwiększamy liczbę stron, publikujemy teksty i rysunki uczniów nie związanych z kołem. Przy tworzeniu nowych numerów bierzemy pod uwagę wszystkie pomysły i sugestie uczniów.
   Szkolna gazetka jest wydawana w naszej szkole nieprzerwanie od 1997 roku. Ta inicjatywa uczniów wpisała się już tak silnie w historię i tradycję szkoły, że nie sposób jej zaniechać, mimo odchodzenia od papierowego sposobu przekazywania newsów.