Redakcja gazetki szkolnej ECHO 
w roku szkolnym 2015 / 2016

Opiekunk koła : Pani Katarzyna Fogińska 
Redaktor Naczelny: Weronika Mulak kl. 2b 
Kontakt z Redakcją: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

    Koło redakcyjne gazetki szkolnej „Echo” adresowane jest do wszystkich uczniów gimnazjum, którzy wykazują talent pisarski lub czują powołanie do pracy dziennikarskiej, są dobrymi obserwatorami, odznaczają się pomysłowością i otwartością.
   Nasz zespół redakcyjny to uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich. Naszym opiekunem jest pani Katarzyna Fogińska – nauczycielka języka polskiego. Na spotkaniach, które odbywają się raz w tygodniu zajmujemy się pracami redakcyjnymi - przydzielamy sobie zadania do samodzielnego opracowania, dobieramy teksty i je korygujemy, gromadzimy ciekawostki związane z życiem szkoły jako materiały do gazetki, planujemy kolejne numery i ich zawartość. Dzięki temu uczymy się jak i o czym pisać oraz dowiadujemy się na czym polega zawód dziennikarza i jak wygląda praca w redakcji.
   Efektem naszych działań jest wydawana raz w miesiącu gazetka (zwykle w terminie zebrania z rodzicami). Znajdują się w niej reportaże i sprawozdania z odbywających się w naszej szkole różnego rodzaju imprez, uroczystości, wycieczek. Ponadto zamieszczamy w niej felietony, wywiady, ciekawostki oraz recenzje filmów i książek, z którymi warto się zapoznać. Na łamach naszej gazetki informujemy również o naszych szkolnych sukcesach. W każdym numerze gazetki staramy się poruszać tematy, które zainteresują każdego ucznia naszej szkoły. Ciągle ją ulepszamy: dodajemy nowe rubryki, zwiększamy liczbę stron, publikujemy teksty i rysunki uczniów nie związanych z kołem. Przy tworzeniu nowych numerów bierzemy pod uwagę wszystkie pomysły i sugestie uczniów.
   Szkolna gazetka jest wydawana w naszej szkole nieprzerwanie od 1997 roku. Ta inicjatywa uczniów wpisała się już tak silnie w historię i tradycję szkoły, że nie sposób jej zaniechać, mimo odchodzenia od papierowego sposobu przekazywania newsów.