VI Powiatowy Turniej Wiedzy o Samorządzie
Kolejny raz kolejny w dniu 29 maja w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy o Samorządzie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Julia Sędek, Mateusz Kabala i Karol Gawroński z klasy IIIa.

W tegorocznym turnieju udział wzięło jedenaście szkół podstawowych z terenu powiatu otwockiego. Uczestnicy zmagali się z testem i pytaniami z wiedzy o samorządzie gminnym, powiatowym oraz samorządzie województwa. Ostatnim było zadanie praktyczne polegające na przygotowaniu przykładowej kampanii wyborczej kandydata na wójta/burmistrza/prezydenta. Kampania miała składać się z: hasła wyborczego, 3 postulatów oraz publicznego wystąpienia kandydata wraz z jego sztabem wyborczym. To była najciekawsza część turnieju i dla uczestników, i dla jury. Tym razem nasi reprezentanci nie stanęli na podium, jednak dziękujemy Wam bardzo za godne reprezentowanie szkoły.