Gra terenowa
kliknij aby zobaczyć galerię zdjęć We środę 7 czerwca grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w grze terenowej „Ortograficzny szlak 7 inteligencji” w ramach IV edycji projektu „Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją”. Celem międzyszkolnych zmagań było nie tylko przeżycie przygody i rywalizacja, ale przede wszystkim rozwijanie inteligencji oraz doskonalenie umiejętności radzenia sobie z trudnościami ortograficznymi w języku polskim.
W oparciu o mapy i instrukcje grupy zawodników wyruszyły w trasę gry ulicami Śródmieścia Warszawy. Zadaniem drużyn było dotarcie do punktów kontrolnych zaznaczonych na planie miasta oraz wykonanie zadań rozwijających różne rodzaje inteligencji lub utrwalających zasady pisowni, rozwiązanie rebusów i zagadek słownych. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Zosia Adamowicz, Hania Bem, Natalia Czarnecka i Jakub Witan.
Na zakończenie zabawy uczestnicy odebrali upominki i dyplomy. Nagrodami zostali uhonorowani nasi uczniowie: Jakub Witan, który zajął I miejsce i Zosia Adamowicz - II miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym Szkół Przyjaznych Uczniom z Dysleksją.