„Mazurska wyprawa”
kliknij aby zobaczyć galerię zdjęć Pod takim hasłem przewodnim klasy IIa, IIb, IIIb i kilka osób z klasy IIc uczestniczyły w 4-dniowej wycieczce do Olsztyna. Oprócz zwiedzania starówki miasta – stolicy województwa warmińsko-mazurskiego, wizyty w Planetarium , Obserwatorium i Muzeum Nowoczesności zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Nidzicy i odwiedziliśmy pole bitwy pod Grunwaldem. Mieliśmy wyjątkowe szczęście do przewodników, którzy okazali się prawdziwymi pasjonatami. Oprócz wiedzy otrzymaliśmy tam sporą dawkę ciekawostek i legend. Wyczerpani zwiedzaniem znaleźliśmy siły na wieczorną dyskotekę, którą z mistrzostwem wodzirejów poprowadzili Kuba Dudzicki i Mateusz Kabala. Trzeciego dnia odbywały się zajęcia w ramach tzw. team building, czyli 4 godzinnego bloku gier i zabaw integracyjnych na świeżym powietrzu, a po obiedzie i krótkiej przerwie – 4 godzinne podstawy survivalu, czyli praktycznego nauczania podstawowych i zarazem najważniejszych technik przetrwania.

To była super zabawa i super zajęcia. Ten dzień zakończył się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Ostatniego dnia po śniadaniu udaliśmy się do miejscowości Krutyń, gdzie po krótkim przeszkoleniu podzieleni na dwuosobowe zespołu wyruszyliśmy w kilkugodzinną trasę spływu aż do miejscowości Ukta. Rzeka Krutynia, jak i otaczające ją tereny są niezwykle malownicze. Autokarem wróciliśmy do miejsca z którego wyruszyliśmy, bo tam czekał na nas syty i pyszny obiad. A potem droga powrotna i obowiązkowy McDonald's. Byliśmy zmęczeni, ale też szczęśliwi, bo wycieczka należała do bardzo udanych.