TU BYLIŚMY - WARSZAWSKIE TARGI KSIĄŻKI 2017
kliknij aby zobaczyć galerię zdjęć W ramach akcji propagowania czytelnictwa wśród uczniów, Pani Anna Gmur, nauczyciel bibliotekarz zabrała grupę chętnych na Warszawskie Targi Książki w dniu 18 maja. Impreza odbywała się na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od wysłuchania wykładu dr Leonardo Masi pt. „Włoska Robota, Włochy dla początkujących”. Prowadzący przytaczał ciekawostki, mity, stereotypy o mieszkańcach Italii, dawał praktyczne porady dla turystów, objaśniał zwyczaje codzienne Włochów. Na koniec tematy stały się bardziej kulinarne. Nauczyliśmy się, jak po włosku poprosić o kawę, herbatę, wodę, jak się przywitać i pożegnać.

 

Następnie mogliśmy oddać się najprzyjemniejszej części wycieczki – buszowaniu wśród setek stoisk w poszukiwaniu ciekawych książek. Nie sposób było odwiedzić wszystkie miejsca, niektórzy szukali kolejnych części swych ulubionych serii, inni rozglądali się w poszukiwaniu autorów, którzy na targach spotykają się ze swoimi czytelnikami.

Wycieczka była udana, wielu uczniów wróciło do domu z nowymi pozycjami do czytania. Ci, których jeszcze nie zachęciliśmy do sięgania po książki, zapraszamy do biblioteki szkolnej. Niedawno znów udało się powiększyć nasz księgozbiór o nowe pozycje.