b_420_315_16777215_00_images_2017_2017_04_30_katyn.jpgW niedzielę 23 kwietnia 2017 r. przy kościele Zesłania Ducha Świętego w Otwocku odbyła się uroczystość przekazania opieki nad pomnikiem „Katyń 1940” naszej szkole. Obchody rozpoczęła Msza Święta odprawiona w intencji zamordowanych w Katyniu oraz apel poległych. Następnie Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Otwocku im. Marii Skłodowskiej Curie przekazali pieczę nad pomnikiem uczniom Gimnazjum nr 1 im. Batalionu „Zośka”. Statuetka, będąca kopią pomnika, a symbolizująca patronat stanęła na honorowym miejscu w szkole.
Prawda o Katyniu to bolesna i tragiczna karta w historii naszego narodu, przez wiele lat ukrywana, zniekształcana i poniewierana. Poznanie jej to moralny obowiązek wobec naszych rodaków w bestialski sposób pomordowanych na Wschodzie. Będziemy dbali o to, by pamięć o tych wydarzeniach nie zaginęła.