Na wystawie „Wędrowiec zawiły – Joseph Conrad”
kliknij aby zobaczyć galerię zdjęć Nasza szkoła bierze udział w konkursie „Zaczytana szkoła”, którego celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej. W związku z tym 27 marca mieliśmy okazję włączyć się w projekt. 
Grupa uczniów z kl. II b i III b wzięła udział w otwarciu wystawy „Wędrowiec zawiły – Joseph Conrad” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Otwocku. Wystawa została zorganizowana z okazji 160 rocznicy urodzin pisarza oraz ogłoszenia roku 2017 Rokiem Josepha Conrada – Korzeniowskiego.
Sylwetkę i twórczość pisarza przedstawiła w ciekawej prelekcji Pani Dyrektor MBP. Ten wielki i ceniony na świecie twórca, z pochodzenia Polak, po wyjeździe z kraju jako 17 – latek, zaciągnął się na statek i wyruszył w podróż po świecie. Trwała ona 20 lat. Żeglował od Karaibów i Ameryki Południowej po Australię i Azję. Swoje doświadczenia zawarł w pokaźnej ilości  utworów, z których najbardziej znane to: Lord Jim, Smuga cienia, Nostromo, Jądro ciemności.