„Zaczytana szkoła” dzień 2
kliknij aby zobaczyć galerię zdjęć

We wtorek, 28 marca klasy I i II zostały zaproszone do gry połączonej z częścią edukacyjną pod tytułem „Zostań detektywem.”
Na początku uczniowie obejrzeli slajdy z podstawowymi wiadomościami na temat literatury detektywistycznej. Stąd dowiedzieliśmy się, że ma ona początek w połowie XVIII w. Światowej sławy twórcy kryminałów to Edgar Alan Poe, Arthur Conan Doyle, Agatha Christie, Raymond Chandler. Poznaliśmy reguły, jakimi od początku powstania rządzi się kryminał oraz sławnych bohaterów – detektywów.
Następnie zostaliśmy poproszeni do zabawy. Naszym zadaniem było, po przeczytaniu tekstu, odgadnąć, kto jest mordercą i zdemaskować go odnajdując fragmenty z fałszywymi zeznaniami. W tej rundzie zwycięstwo przypadło Hani, Patrycji i Natalii z I a.
Następnie wysłuchaliśmy opowiadania „Klątwa starej stróżki” Agathy Christie i zakończyliśmy zabawę krótkim testem sprawdzającym naszą koncentrację i rozumienie tekstu.
Dziękujemy Paniom Annie Gmur i Katarzynie Fogińskiej za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć.
Tytuły, o których wspomniano w prezentacji są dostępne w naszej szkolnej bibliotece. Zachęcamy Was do sięgania po kryminały. To świetna rozrywka na wolne wieczory.