Klasy drugie w muzeum Powstania Warszawskiego
19 października 2016 r. Zgodnie z tradycją naszego gimnazjum uczniowie poznają sylwetkę Patrona szkoły uczestnicząc w wycieczkach jego śladami. Klasy II odwiedziły Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie mogli poznawać fakty z tragicznych 63 dni. Ekspozycje w tym muzeum nikogo nie pozostawiają obojętnym. Przejmujące zdjęcia, rekwizyty, wysłuchane historie, fragmenty listów, filmy – wszystko oddaje klimat grozy tamtych czasów. Podziwialiśmy bohaterstwo żołnierzy i współczuliśmy cywilom – mieszkańcom walczącej stolicy. W tym miejscu nikt się nie nudził. Ekspozycja wykorzystuje najnowocześniejszą technikę, by zainteresować i poruszyć widza, aby wizyta pozostała w pamięci tak, jak wydarzenia, którym jest poświęcona.