ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

4.09.2017 R.

MSZA ŚWIĘTA O GODZ. 8.00
PARAFIA MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY, UL. LASKOWA 38

 

UROCZYSTOŚĆ W SZKOLE NA SALI GIMNASTYCZNEJ O GODZ. 9.00

Zakończenie roku szkolnego 2016 / 2017
W piątek 23 czerwca na sali gimnastycznej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Dla zebranych uczniów, nauczycieli, gości i rodziców program pożegnania ze szkołą odegrały klasy III pod hasłem „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.” Były wesołe scenki z życia klasy, piosenki, wspomnienia, prezenty i pamiątki. Pani Dyrektor pogratulowała trzecioklasistom oraz wyróżniła najlepszych. Z bardzo miłą wiadomością wystąpiła Pani Wiceprezydent Otwocka, oznajmiając, że nasza uczennica Zosia Adamowicz 21 czerwca otrzymała nagrodę Prezydenta za za wybitne wyniki w nauce, pracy społecznej, zaangażowanie na rzecz środowiska, rozwijanie zainteresowań oraz wygrane w konkursach tematycznych. Gratulujemy i dziękujemy.

 

Gra terenowa
We środę 7 czerwca grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w grze terenowej „Ortograficzny szlak 7 inteligencji” w ramach IV edycji projektu „Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją”. Celem międzyszkolnych zmagań było nie tylko przeżycie przygody i rywalizacja, ale przede wszystkim rozwijanie inteligencji oraz doskonalenie umiejętności radzenia sobie z trudnościami ortograficznymi w języku polskim.
W oparciu o mapy i instrukcje grupy zawodników wyruszyły w trasę gry ulicami Śródmieścia Warszawy. Zadaniem drużyn było dotarcie do punktów kontrolnych zaznaczonych na planie miasta oraz wykonanie zadań rozwijających różne rodzaje inteligencji lub utrwalających zasady pisowni, rozwiązanie rebusów i zagadek słownych. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Zosia Adamowicz, Hania Bem, Natalia Czarnecka i Jakub Witan.
Na zakończenie zabawy uczestnicy odebrali upominki i dyplomy. Nagrodami zostali uhonorowani nasi uczniowie: Jakub Witan, który zajął I miejsce i Zosia Adamowicz - II miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym Szkół Przyjaznych Uczniom z Dysleksją.