Bal zakończenia klas III

Dzisiaj, późnym popołudniem uczniowie klas III gimnazjum pożegnali szkołę. Na sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście – Dyrektor Oświaty Miejskiej Pani Edyta Rosłaniec oraz Przewodniczący Rady Miasta Pan Jarosław Margielski. Pani Dyrektor oraz wychowawcy gratulowali absolwentom wyników w nauce oraz dobrze zdanych egzaminów. Dwie uczennice – Ala Majewska i Gabrysia Klimkiewicz otrzymały Nagrodę Prezydenta Miasta. Tradycyjnie Pani Dyrektor ufundowała nagrody za największy progres wyników w nauce i najwyższe wyniki uzyskane na egzaminie; Nagrodzeni to: Karol Gawroński, Kacper Maciak, Gabrysia Klimkiewicz, Kuba Gruszczyński, Ksawery Szewczyk i Dominik Zabłocki.
Po części oficjalnej zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia programu artystycznego, który przygotowali wychowawcy i uczniowie klas III. W pięknym, mądrym montażu przebrzmiewały pytania: „ Kim jestem? Kim będę? Dokąd zmierzam?” Cenne życiowe wskazówki, mądrość zawarta w recytowanych strofach i przytaczanych sentencjach zapiszą się w pamięci widzów.
Trzy lata uporządkowanej, oswojonej rzeczywistości staną się przeszłością. Dobrze nam było z Wami w naszej szkole. Żal, że to już koniec. Ale coś się kończy, by zacząć mogło się coś… Życzymy Wam szczęścia na nowej drodze.

„…Otwarci, prawi, pełni miłości,
idźcie odważnie przez Wasze życie,
by w końcu drogi bez wątpliwości,
w lustro popatrzeć na swe odbicie”.