Jak nie czytam, jak czytam
W piątek 8 czerwca już po raz drugi wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, zorganizowanej przez naszą bibliotekę. Całą szkołą spotkaliśmy się na terenie rekreacyjnym, aby wspólnie oddać się przyjemności czytania. Chcieliśmy pokazać, że wbrew statystyce i stereotypom, wielu młodych ludzi znajduje przyjemność w czytaniu książek, kupuje je, wypożycza. Dzieci z klas młodszych przypomniały starszym ulubione wiersze z dzieciństwa, niektórzy przynieśli swoje ulubione książki.

Moda na czytanie zatacza coraz szersze kręgi. Kto jeszcze jej nie uległ, w naszej bibliotece znajdzie na pewno coś dla siebie na wakacje. Czytanie poprawia intelekt oraz procesy poznawcze, takie jak pamięć i koncentracja, wpływa bowiem na wydajność pracy mózgu. Dzieci, które od małego są oswojone z czytaniem, w przyszłości wyciągają lepsze wnioski i szybciej się uczą. Wcielanie się w role bohaterów pozwala lepiej zrozumieć innych ludzi i poprawia relacje. Zachęcamy do wysiłku: przyjdź do biblioteki, poszukaj książki dla siebie, początkowo czytaj 20 min dziennie, potem na pewno się wciągniesz. Czytaj różne książki. Tak sprawdzisz, który gatunek Ci odpowiada. Mamy nadzieję, że Ty również odkryjesz, że „książki nie gryzą, połykają w całości” . „Lubię czytać” – tak mówi o sobie człowiek inteligentny. Jeśli chcesz należeć do tego elitarnego grona, zacznij czytać już dziś!