„Indiana Jones w krainie 1000 jezior” z klasami III GM
W dniach 14 i 15 maja uczniowie klas III i 4 uczniów z klas II było na wycieczce dwudniowej „Indiana Jones w krainie 1000 jezior”. Spod szkoły wyjechaliśmy o godzinie 7.00.

Droga była męcząca i podróż trwała długo. Do Leśnej Przystani – miejsca zakwaterowania w Iławie dotarliśmy około 13ej. Od razu poszliśmy do lasu, gdzie podzieleni na 4 zespoły musieliśmy rozpalić ogniska i ugotować zupę. Dwie grupy spisały się fantastyczne. Ich pomidorowa i ogórkowa cieszyły się największym powodzeniem. Po powrocie do ośrodka, nareszcie zostały rozdzielone pokoje i można było zacząć zajęcia terenowe, Tym razem podzieleni na 6 grup rozwiązywaliśmy zagadki matematyczno-logiczne, organizowaliśmy przeprawę przez rzekę, strzelaliśmy z łuku, paintballa, chodziliśmy po linie rozwieszonej między drzewami i wykonywaliśmy inne zadania przygotowane przez instruktorów. Potem obiadokolacja i czas wolny. 

 

 

Drugiego dnia autokar dowiózł nas do przystani Skarbek i dobrani w pary kajakami popłynęliśmy do wyspy na Jezioraku, gdzie znowu trzeba było samodzielnie rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. Stamtąd znowu powrót kajakami do przystani. Pogoda dopisała. Było ciepło i słonecznie, tylko w lesie mnóstwo komarów. Zmęczeni ruchem i dużą dawką świeżego powietrza około 15ej wyruszyliśmy w drogę powrotną. To była ostatnia nasza kilkudniowa wycieczka.