WIWAT MAJ, 3 MAJ!….

27 kwietnia 2018 r.
Tegoroczne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przeprowadziła klasa IV, zapraszając społeczność szkolną na uroczysty apel. Oprócz przypomnienia historycznych faktów, mogliśmy obejrzeć prezentację multimedialną i wysłuchać kilku piosenek i wierszy o pięknie naszej Ojczyzny. Uczniowie przypomnieli, jak ważne jest poczucie tożsamości narodowej oraz znajomość historii. Przy okazji świąt narodowych, ale i na co dzień pamiętajmy o szacunku dla naszych symboli narodowych i przeszłości.

 


3 maja jest to także dzień wolny od pracy i szkoły. Uchwalenie Konstytucji 3 maja zazwyczaj świętowane jest także poprzez różnego typu parady, marsze, zawody sportowe i pikniki rodzinne. Z Organizowane są liczne pochody trzeciomajowe w różnych miastach w Polsce. Odbywają się także oficjalne uroczystości, gównie o charakterze wojskowym. Zachęcamy, by w majowe święta wywiesić flagę narodową.
Uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli w miejskich obchodach święta państwowego.