Rotmistrz Pilecki – Bohater Niezwyciężony
Dziś w naszej szkole gościła Pani Małgorzata Kupiszewska – pełnomocniczka fundacji „Gdzie” i koordynatorka projektu „Rotmistrz Pilecki – Bohater Niezwyciężony”.

Klasy IIa i IIb wzięły udział w lekcji o Rotmistrzu, bo w szkole , która nosi zaszczytne imię Batalionu „Zośka” chcemy przywracać pamięć o bohaterach walki o niepodległość. Poznawaliśmy postać Pileckiego oraz jego „Raport z KL Auschwitz”, próbowaliśmy nazwać emocje, jakie towarzyszyły mu podczas wypełniania misji odkrywania prawdy o obozach śmierci oraz zastanawialiśmy się nad motywami ludzkich wyborów. Pani Małgosia przygotowała dla nas również wystawę plakatów, które zostały wyróżnione w międzynarodowym konkursie o Rotmistrzu Pileckim. Byliśmy zachwyceni ich wymownym przekazem.

Jesteśmy dumni z naszej historii i Bohaterów. To ważne, byśmy zdawali sobie sprawę z dorobku pokoleń i tradycji, jakie kultywujemy i jakim chcemy być wierni. Dbajmy o pamięć i prawdę o naszej historii. Jeśli chcecie poznać Raport Pileckiego” możecie posłuchać go w odcinkach lub przeczytać pod linkiem: http://rtmpilecki.eu/raport-2-2/