Zakończyliśmy międzynarodowy projekt edukacyjny  „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” III edycja
kliknij aby zobaczyć galerię zdjęć

W tym roku szkolnym klasy młodsze 1a, 2a i 3a uczestniczyły w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”, edycja III „Poznajemy zawody”, którego głównym celem było wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród uczniów klas I-III, zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną oraz zgłębianie wiedzy na temat zawodów wykonywanych przez bohaterów. Zajęcia odbywały się od października do końca maja na dodatkowych godzinach ustalonych z wychowawcą i rodzicami.

Projekt składał się z trzech modułów: I-Podróże małe i duże, II-Naukowy zawrót głowy, III-Na ratunek, w każdym z nich pracowaliśmy z inną lekturą szkolną. W trakcie naszych spotkań, realizowaliśmy kolejne zadania w grupach projektowych, gdzie głównymi prowadzącymi były dzieci ze swoimi pomysłami i kreatywnością. Rozwijały swoje umiejętności, uczyły się często niełatwej współpracy w grupie i wymiany wspólnych doświadczeń. Prowadzenie lekturników, odwiedzanie miasta zawodów, biura detektywistyczne, makiety, plakaty, czy lektury w pudełku, to tylko niektóre z naszych aktywności, które bardzo podobały się dzieciom. W przyszłym roku z ochotą przystąpimy do IV edycji projektu.

2022 06 13 certyfikat