Święto Patrona Szkoły
Święto Patrona Szkoły
Święto Patrona Szkoły
Święto Patrona Szkoły
Święto Patrona Szkoły
Święto Patrona Szkoły
Święto Patrona Szkoły
Społeczność szkolna każdego roku obchodzi święto patrona szkoły – harcerzy i harcerek z Batalionu „Zośka” . Tegoroczne uroczystości odbyły się na Wojskowym Cmentarzu Powązkowskim, przy kwaterze głównej batalionu. W obchodach święta wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Piękny apel poświęcony patronowi poprowadziła klasa VIII pod opieką p. Katarzyny Cichockiej. Najpierw był część artystyczna, później apel poległych przy głośnych dźwiękach werbli. Złożyliśmy wiązankę kwiatów, zapaliliśmy znicze. Oddaliśmy cześć naszym bohaterom. Po uroczystościach przy kwaterze głównej Batalionu każda klasa udała się na groby żołnierzy Armii Krajowej, którzy zginęli w czasie wojny, okupacji i w trudnych latach powojennych. Zapalaliśmy znicze na grobie Janka Bytnara „Rudego”, Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”, Macieja Aleksa Dawidowskiego i innych przywoływanych w apelu poległych. Część uczniów pod opieką nauczycieli udała się na grób naszego przyjaciela Stanisława Sieradzkiego „Śwista”, żołnierza Batalionu „Zośka”, który kilkakrotnie odwiedzał naszą szkołę i opowiadał nam o swoich wojennych przeżyciach i losach swoich batalionowych kolegów i koleżanek. Dla naszej społeczności szkolnej był szczególną postacią. Pisarka Agata Tuszyńska napisała „Jesteśmy pamięcią. Tym, co pamiętamy i co pamiętają o nas inni”. Naszą uroczystością daliśmy wyraz patriotyzmowi i udowodniliśmy, że PAMIĘTAMY.