MITY GRECKIE W MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY

W dniu 28 maja 2019 r. uczniowie klasy IV i V wybrali się do Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku, aby obejrzeć widowisko interaktywne „Mity greckie, czyli olimpiada szkolna”.

Czwartoklasiści, mieli nieco utrudnione zadanie ponieważ te zagadnienia będą omawiać na lekcjach historii i języka polskiego, dopiero w przyszłym roku szkolnym. Niektóre treści były im jednak znane z przedstawienia teatralnego „Odyseja”. Piątoklasiści poznali już przygody bogów i herosów greckich. Była to więc świetna okazja do utrwalenia wiadomości. Były opowieści o mitycznych bohaterach, oraz zacięta rywalizacja między zespołami dziewcząt – bogiń, oraz chłopców – herosów. Przedstawiciele drużyn poddawani byli różnorodnym próbom i zadaniom scenicznym. Odpowiadali na podchwytliwe pytania związane z treścią mitów, śpiewali kołysanki, aby przywołać Morfeusza, tańczyli Zorbę oraz prezentowali modę wprost z Olimpu. Musieli też wykazać się wiedzą na temat warzyw oraz pochodzenia różnych imion. Zawodnicy mogli liczyć na wspaniały doping widowni. Wszyscy świetnie się bawili. Widowisko było rejestrowane i niedługo będziemy mogli zobaczyć film.