Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

9 maja w naszej szkole uczciliśmy 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kilkudniowe opóźnienie w obchodach tego szczególnego święta wynikło z układu w kalendarzu dni wolnych od nauki.
Okolicznościowe przedstawienie przygotowała i zaprezentowała klasa VII pod kierunkiem wychowawcy klasy – Anny Chruściel oraz nauczyciela wspomagającego – Małgorzaty Lutoborskiej.
Cały zespół klasowy bardzo profesjonalnie zobrazował zarówno grą aktorską, jak i przygotowaną scenografią okoliczności historyczne powstaniadrugiej na świecie i pierwszej w Europie ustawy regulującej organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.
Przedstawienie oprócz społeczności szkolnej oglądały także dzieci zaproszone z pobliskiego Przedszkola Nr 20, którym występy starszych kolegów bardzo się podobały.
Bardzo dziękujemy uczniom kl 5A (Hani, Łucji, Martynie, Dominice, Weronice, Lilianie) i kl 4A (Amelii, Oliwii, Martynie, Wiktorii, Bartkowi) za pomoc przy końcowej piosence oraz całej społeczności szkolnej za wspólną podróż po kartach historii.