Spotkanie  polarnikami: Aleksandra Hołada-Michalską i Krzysztofem Michalskim.

1 marca gościliśmy w naszej szkole naukowców z Polskiej Akademii Nauk:

Aleksandrę Hołda-Michalską i Krzysztofa Michalskiego. Goście opowiadali o wyprawach na mroźny Spitsbergen, który jest ich „drugim domem”. Uczniowie klasy 1 a mieli okazje zobaczyć jak wyglądają przygotowania do polarnych wypraw, jak wygląda prawidłowo przygotowany ekwipunek polarnika zapewniający mu bezpieczne dotarcie do wyznaczonego celu. Małżeństwu towarzyszył pluszowy miś Sven, który był nie lada atrakcją dla dzieci. Na zakończenie Pan Krzysztof okazał się wspaniałym kucharzem i przygotował spaghetti bolonese z liofilizowanej żywności, którego tego dnia wszystkim niezmiernie smakowało. Dziękujemy za wspaniałe, pełne emocji i wrażeń spotkanie z Arktyką.