Akcja czytelnicza - Jak nie czytam, jak czytam
7 czerwca br. nasza szkolna biblioteka po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Celem imprezy jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Czytanie odbyło się o godzinie 10.00 przy szkolnym placu zabaw. Uczestniczyli w niej wszyscy nasi podopieczni. Wcześniej od godziny 9:00 uczniowie przygotowywali plakaty promujące poezję na podstawie wcześniej przeczytanych wierszy. Zatem w tym roku skupiliśmy się na poezji. Podczas akcji poszczególne klasy prezentowały swoje plakaty. Następnie uczniowie klas młodszych i nauczyciel języka polskiego recytowali poezję Jachowicza, Tuwima, Wisławy Szymborskiej. Było żartobliwie ale i poważnie. Dziękujemy nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu powyższej akcji. Zachęcamy wszystkich do czytania książek, bo jak pisze Józef Czechowicz „Kto czyta - żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”.