WYCIECZKA DO PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ.
W dniach 6-7 czerwca odbyła się wycieczka klas IV, V i VII do Puszczy Białowieskiej. Uczestnicy wycieczki zebrali się pod szkołą już 0 6.30. Na miejsce dotarliśmy około godziny 11:30. Pobyt w Białowieży rozpoczęliśmy od zwiedzania Parku oraz Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego, gdzie podziwialiśmy przyrodę oraz poznawaliśmy historię ostatniej zachowanej pierwotnej puszczy w Europie a także wielowiekową działalność człowieka na jej terenie. Potem zakupiliśmy pamiątki; kusze, topory, łuki, pluszowe żubry… oj było tego. Następnie spacerowaliśmy po zamkniętym rezerwacie i oglądaliśmy z bliska największych mieszkańców puszczy. W dalszej kolejności, maszerowaliśmy ponad czterokilometrowym szlakiem „Żebra Żubra”.

Do hotelu „Złote wrota” dotarliśmy około godziny 17:00. Chwilę odpoczęliśmy, zjedliśmy pyszny posiłek i wyruszyliśmy na kolejny spacer, tym razem po Hajnówce.

Dzień drugi, to ciąg dalszy zwiedzania Białowieży. Zaczęliśmy od wizyty w skansenie Budownictwa Ludowego, następnie udaliśmy się do cerkwi (jednej z trzech w Europie, w której elementy wystroju wnętrza są z prawdziwej chińskiej porcelany). Kolejną atrakcją było przejście z przewodnikiem Szlakiem Dębów Królewskich z imponujących rozmiarów drzewami o imionach wywodzących się od królów polskich i książąt litewskich. Ostatnim punktem programu wycieczki był przejazd wąskotorową ciuchcią puszczańską.

Przepiękne miejsca, pogoda, jak na zamówienie, czyste powietrze, super atmosfera i rozśpiewany autokar (głównie dzięki klasie IV). Chcemy więcej takich wycieczek!