Cyberprzemoc – czy masz odwagę reagować?
17 listopada starsze klasy wzięły udział w krótkiej lekcji prowadzonej przez funkcjonariuszkę otwockiej policji. Tematem spotkania była cyberprzemoc i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci.


W trakcie spotkania wspólnie zastanawialiśmy się, jakiego rodzaju aktywność w sieci może być przejawem przemocy oraz jak się przed nią chronić. Obejrzeliśmy wywiad z ofiarą internetowego hejtu, co uzmysłowiło nam, że skutki psychiczne, jakie po nim pozostają są nieodwracalne.
Na zakończenie ustaliliśmy, że ważne jest reagowanie na obrażanie, wyśmiewanie, kompromitowanie w sieci. Jeśli nie odpowiada Ci, nie podoba Ci się czyjeś zachowanie wobec Ciebie lub kolegów, nie bój się powiedzieć tego głośno. Przerwij wątpliwą zabawę Twoim kosztem. Pamiętaj, jeśli zauważysz lub jesteś obiektem niewłaściwych zachowań w sieci, powinieneś szybko zareagować, zawiadamiając osobę dorosłą, administratora strony lub policję.