AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
W przeddzień narodowego święta społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej na uroczystej akademii przygotowanej przez klasy VI, IV i III pod kierunkiem nauczycieli P. Anny Kusiak i p. Anny Chruściel.


Mali artyści przedstawili przyczyny utraty niepodległości przez Polskę, przypomnieli fakty z naszej trudnej historii. Pokazali, jakimi sposobami Polacy dążyli, by odzyskać wolność.
W przedstawieniu wykorzystano prezentację multimedialną, piosenki, wiersze. Uczniowie przygotowali scenografię. Bardzo dobrym pomysłem okazało się umieszczenie tekstów piosenek w widocznym miejscu, co pozwoliło widowni włączać się do śpiewania i wyrażać swoją radość z bycia Polakiem.

Dzieci przypomniały, że okazywanie patriotyzmu i dumy narodowej nie musi odbywać się
w wyjątkowych okolicznościach i w wielkim stylu. Codzienność przysparza wielu okazji,
by szanować historię, tradycję, kulturę narodową. Czynimy to dbając o środowisko naturalne, czystość
i piękno ojczystego języka, świętując rocznice wydarzeń ważnych dla historii kraju oraz przechowując pamięć o naszych przodkach, zwłaszcza tych, którzy rozsławiali Polskę i są rozpoznawani w świecie jako wielcy Polacy. W tym dniu przypominamy szczególnie tych, którym zawdzięczamy wolność. Oni zapłacili za nią najwyższą cenę. Oddajemy im cześć, ucząc się patriotyzmu i prezentując godną postawę.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze szkolnej akademii.