Klasa IA w Klubie Smakosza
W poniedziałkowe popołudnie odbyły się w naszej szkole drugie zajęcia w Klubie Smakosza, którego uczestnikami byli tym razem najmłodsi uczniowie z klasy 1A wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. W bardzo rodzinnej atmosferze przygotowywaliśmy sałatki z owoców i warzyw, każdy zespól według własnego pomysłu i przepisu. Oczywiście na początek, aby zostać członkiem klubu należało z uśmiechem wypić sok z cytryny, to zadanie wszyscy wykonali celująco, a niektórzy nawet wypili podwójną porcję. Brawo! Następnie z zapałem zabraliśmy się do pracy. Każda drużyna była perfekcyjnie przygotowana do wykonania zadania, rodzice zadbali o potrzebne narzędzia do pracy, fartuszki i składniki na sałatkę. W atmosferze radości i uśmiechu powstawały sałatkowe smakowitości. Dzieci wiodły prym, były przejęte zadaniem i wszystko chciały wykonać samodzielnie, a młodsze rodzeństwo dzielnie pomagało. Nawet pokrojenie cebuli ,okazało się zadaniem, które Oskar wykonał wspaniale. Brawo! Kiedy sałatki były już gotowe, nastąpił wyczekiwany moment ich degustacji. Każdy częstował i smakował sałatek innych kolegów. Wszystkie były tak pyszne, że w mgnieniu oka zniknęły ze stołu i tylko puste miseczki zabraliśmy do domu. Na szczęście każdy zespół przygotował przepis na swoją sałatkę, i podzielił się nim z innymi tak, aby w domu wykonać sałatkę kolejny raz. Na koniec były zasłużone, gromkie brawa i gratulacje dla wszystkich uczestników. Najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy potwierdzające zdobycie sprawności Mistrza Sałatek. To był wspaniały wieczór wspólnej pracy i zabawy, czas integracji rodzinnej i klasowej, dzieci i rodziców, radosnego przebywania ze sobą oraz odkrywania swoich pasji i zainteresowań. Wszyscy uczestnicy pytali o następne spotkanie , które na pewno się odbędzie w niedługim czasie i już dziś zapraszamy na nie do Klubu Smakosza!