Oolontariusze porządkują groby
Przed nami 1 listopada - Święto Zmarłych. Grupa wolontariuszy z klas IIa, IIb i IIIa podjęła się prac porządkowych na cmentarzu miejskim. Porządkowaliśmy groby żołnierzy AK, zaniedbane mogiły, na których pewnie nikt nie zapali lampek.

Przywieźliśmy ze sobą własnoręcznie zrobione wiązanki. Pojechaliśmy również pod Pomnik Katyński, aby i tam w zadumie zapalić znicze. W ten listopadowy dzień wyruszamy w drogę aby odwiedzić groby rodziny, znajomych, przyjaciół i w podróż do przeszłości. Zapalamy znicze, kładziemy na grobach wiązanki kwiatów, wspominamy, rozpamiętujemy, modlimy się. Chwila zadumy w codziennym zabieganiu. Pamięć o zmarłych jest ważnym elementem nie tylko życia rodziny, ale też społeczeństwa. Jest w każdym z nas bez względu na przekonania, upodobania, religię. „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci” pisała Wisława Szymborska. Oderwijmy się na ten czas od komputerów, lekcji, telefonów i pomyślmy o tych, których już z nami nie ma.