SEJM I SENAT
W poniedziałek klasy trzecie wraz z opiekunami odwiedziły polski parlament. W ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie uczniowie zdobyli już wcześniej wiedzę o organach władzy ustawodawczej – Sejmie i Senacie. Wycieczka do sal, w których obradują polscy parlamentarzyści miała na celu przyjrzeniu się z bliska miejscom, w których trwają posiedzenia Sejmu i Senatu.

Mogliśmy wejść do tych sal, przejść się po sejmowych korytarzach, przyjrzeć się z bliska pracy dziennikarzy różnych stacji telewizyjnych, bo trafiliśmy akurat na V sesję Międzynarodowego Kongresu „Europa Christi”. Mogliśmy chociaż trochę „pooddychać” miejscem, w którym dzieją się bardzo ważne rzeczy z punktu widzenia każdego Polaka i przez chwilę poczuć się, jak stali bywalcy tych miejsc. Zabrakło tylko wejścia do Sali Kolumnowej, ale to akurat można nadrobić podczas darmowych wejść w dniu 11 listopada i majowej nocy muzeów.