ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
Dzisiaj tj. 2 października 2017r. po raz pierwszy w Szkole Podstawowej nr 7 obchodziliśmy święto Patrona. Szkoła przejęła imię Batalionu „Zośka” po swoich poprzednikach - Gimnazjum nr 1.
12 lat temu w obecności kombatantów – żołnierzy Baonu, władz miejskich, nauczycieli, uczniów i rodziców odbyło się uroczyste nadanie imienia szkole. Od tego czasu świętujemy kolejne rocznice. Tym razem uroczystość odbyła się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, przy Kwaterze Batalionu „Zośka”. W obecności społeczności SP 7 oraz gości – uczniów klas VII Szkoły Podstawowej nr 5, klasa IIa odczytała apel poległych. Oddaliśmy cześć poległym i zmarłym Bohaterom, zapaliliśmy znicze i złożyliśmy wiązanki kwiatów. W atmosferze powagi udaliśmy się na groby Rudego, Alka i Zośki, znanych nam z lektury „Kamienie na szaniec”. Odwiedziliśmy grób przyjaciela naszej szkoły Stanisława Sieradzkiego „Śwista”. Na zakończenie uroczystości wspięliśmy się na Kopiec Powstania Warszawskiego na Czerniakowie.