WARSZTATY HISTORYCZNE
Dnia 21 września (czwartek) uczniowie dwóch klas naszej szkoły, klasy IIIa gimnazjum i VIa szkoły podstawowej wzięły udział w warsztatach historycznych "O Niepodległą. 1914". Najpierw obejrzeliśmy plenerową wystawę poświęconą wydarzeniom, które rozegrały się w sierpniu 1914 roku, czyli utworzeniu Kompanii Kadrowej, a potem Legionów Polskich. Na zdjęciach byli między innymi główni bohaterowie tych czasów: Józef Piłsudski i Kazimierz Sosnkowski. Wystawę omawiały dwie panie przewodniczki, które w szybki i zrozumiały sposób opowiedziały, jak ważny z punktu widzenia sprawy polskiej i jej umiędzynarodowienia był rok 1914. Później warsztaty plastyczne - tworzyliśmy przedmioty, które mogłyby upamiętnić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zajęcia były ciekawe. Uczniowie wykazali się sporą kreatywnością. Skany naszych prac mają dotrzeć  do szkoły i zrobimy wtedy mini wystawę. Jedyne czego zabrakło to dobrej pogody.