2017 09 13 konkursy 1

Zostały opublikowane treści programowe i wymagania do konkursów przedmiotowych na rok szkolny 2017 / 18. pod poniższym linkiem znajdziecie również arkusze zadań konkursowych z poprzednich lat wraz z modelami odpowiedzi i schematami punktowania.

Etap szkolny konkursów przedmiotowych planowany jest w gimnazjach od 17 października do 10 listopada 2017 r., natomiast w szkołach podstawowych 6 i 7 listopada 2017 r. Dokładny terminarz zostanie opublikowany wkrótce.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami i do spróbowania swoich sił w wybranym konkursie. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się do nauczycieli przedmiotów.

 

 

https://konkursy.mscdn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=171&Itemid=470

Laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem gimnazjalnym jest:

  • zwolniony z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego,
  • przyjmowany w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadgimnazjalnej
  • otrzymuje z danych zajęć roczną ocenę klasyfikacyjną – celujący